Sıkça Sorulan Sorular

Hazır Ofis, kendi işini yapan ya da yapmak isteyen kişi veya şirketlerin, prestijlerini sarsmadan masraflarını minimize edebilmelerini sağlayan global bir yöntem ve pek çok kolaylığı beraberinde getiren akılcı bir çözümdür. Sanal Ofis Online, tecrübesiyle bir ofis kurulumu ve devamlılığı için gerekli olabilecek her şeyi ekstralarıyla birlikte düşünüp temin ederek kazandırdığı zamanı uygun fiyat alternatifleriyle sunarak da kullanıcılarının işlerini geliştirmeleri ve büyütmeleri konusunda da avantaj sağlamaktadır.

Sanal Ofis, çalışmak için ofise ihtiyaç duymayanların anahtarıdır. Evden veya herhangi bir yerden çalışanların kartvizitlerinde ihtiyaç duydukları sabit adres ve telefon numarası, telefonlarını yanıtlayarak faks ve posta trafiklerini yönetecek bir sekreter ve gerektiğinde muhtelif iş görüşmelerine ev sahipliği yapabilecek bir toplantı odası ise   Sanalofisonline.com,  o anahtarın ucunda sunduklarından bazılarıdır. Sanalofisonline.com, Sanal Ofisleri için ihtiyaçlara ve bütçelere yönelik farklı alternatifler sunarak kullanıcılarının faaliyet giderlerini ve masraflarını azaltmalarına yardımcı olur.

Sanal Ofis Online ; şehrin merkezinde, Bahçelievler’de bulunan 1-5 kişilik tam donanımlı Hazır Ofisleri için gerek tecrübesi, gerekse de esnek çözüm detayları ile ofis ihtiyaçları için modern ve ekonomik çözümler getirmektedir. Sanal Ofis Online, hazır ofislerinde mobilya, klima, telefon, internet bağlantısı, alarm paneli, printer, faks ve fotokopi makinası gibi ekipmanlarla birlikte sürekli çalışma imkânı mevcuttur. İsteğe bağlı olarak telefonlarınız Online Sanal Ofis sekreterleri tarafından firmanızın ismiyle yanıtlanmakta, gönderim ve faks trafiğiniz de yine aynı biçimde yönetilebilmektedir. 1 günden 1 yıla kadar kiralayabilme fırsatı bulunan ve aylık hizmet bedeli dışında kesinlikle hiçbir masrafı bulunmayan Online Sanal Ofis Hazır Ofislerinde, sözleşmenizi imzalayarak hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yasal ve kabul görmüş bir sistemdir. Hizmet verdiğimiz hukuk büroları da bulunmaktadır. Süreç boyunca şirket yöneticilerimiz yoklama tamamlanana kadar destek olmaktadır.

Sanal olarak bünyemizde çalışan firmalarımız vergi denetimi konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Kurumumuza ait ofisler olduğu için vergisel anlamda veya yoklama anlamında sorunlar çıkmaz. Denetim sırasında şirket ortaklarının ya da vekaleti olan bir kişinin ofiste bulunması yeterlidir. Denetim, başka bir deyişle açılış yoklaması muhasebeciniz vergi dairesine başvuruda bulunduktan sonrası itibariyle genellikle iki iş günü içinde gerçekleşir.

Dilerseniz mevcut numaranızı bizim çalıştığımız telekom firmasına taşıyabilirsiniz, böylece nerede olursanız olun çağrılarınızı karşılayabilirsiniz Dilerseniz çağrılarınızı biz karşılayabiliriz.

Şahsınıza ait bir ofisiniz olmuyor, fakat ihtiyacınız olduğunda saatlik ya da günlük kiralama yoluyla tüm ofislerimizi kullanabiliyorsunuz. Bu sayede sadece ihtiyacınız olduğu günler için ödeme yapıp, tasarruf da ediyorsunuz. Ya da aylık veya yıllık kiralama yöntemiyle sınırsız kullanım hakkına sahip olabilirsiniz.

Dernek kurulumunuzu sanal ofis olarak yapabilirsiniz. Dernekler odası tarafından kabul görmüş bir uygulamadır. Limited, anonim veya şahıs şirketinizi de sanal ofis olarak ofislerimizde kurabilirsiniz. Mali müşavirinizin bu konularda tereddütleri olursa bizi aramasını rica edebilirsiniz. Ya da dilerseniz tecrübeli müşavirlerimiz ile de çalışabilirsiniz.

Kendinize ait müstakil bir ofisiniz olsa da her daim ofisinizde bulunmak zorunda değilsiniz. Habersiz gelen bir misafiriniz olursa anında sizi arar bilgi veririz. Müsaitseniz ve gelecekseniz misafirinizi toplantı odasında siz gelene kadar ağırlarız. Gelemeyecekseniz de sizin ofis dışında olduğunuzu belirtiriz. Ziyaretçinize içecek birşeyler ikram eder sonrasında yolcu ederiz.

Ofislerimiz hangi vergi dairesine bağlı ise yeni vergi daireniz o olacak. Vergi numaranız değişmeyecektir. Vergi dairesi değişince prosedürde hiçbir ekstra zorluk çıkmaz. Sadece 1 evrağı daha notere onaylatmanız gerekir. Özetle; vergi dairenizi değişmesi ile değişmemesi arasındaki tek fark yaklaşık 70 liralık bir masraf olacaktır. Dilerseniz bizim mali müşavirimize bu konuda ücretsiz danışabilirsiniz.

Esnek bir şekilde faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Minimum 1 ay önceden haber verip sözleşmenizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Her ay onlarca sanal ofis açılışı yapmaktayız. Resmi anlamda hiç bir zorluk yaşamazsınız. Vergi ve yoklama memurları da sanal ofisin avantajlarının farklındadır. Kötü niyetli bir kişi zaten sanal ofis kullanmaz. Bir handa minik bir ofis tutar, içine birkaç mobilya alır ve piyasayı dolandırır. Sonrasında da hiç iz bırakmadan yok olur. Sanal ofislerde kamera kayıtları, santral sistemleri, diğer müşteriler olduğundan dolayı kötü niyetli kişiler zaten sanal ofis kullanmazlar.

Sanal ofis kullanmanız her zaman daha güvenlidir. Bütün evraklarınız işinin ustası sekreterlerimiz tarafından teslim alınır. Anında size bilgi verilir. Bir evrak bile kaybetmezsiniz. Hiçbir zaman istemeyiz ama ticari hayatta bir hata yapar da haciz memurları gelirse bunları evinizde karşılamak hem mahalle dedikoduları hem de aileniz için çok acı bir deneyim olacaktır. Bunu hiçbir zaman istemezsiniz. Bu konuda detaylı sorularınız olursa bizi arayınız.

Varsayalım ki eviniz kira olsun ve evinizi şirketinizin resmi adresi olarak göstermek istiyorsunuz. Kiranızın da 2000 TL olduğunu düşünelim. Sadece stopaj vergisi adı altında bu durumda ayda 500 TL vergi ödemeniz gerekmektedir. Sanal ofis’te ise bunu çok daha ucuz rakamlarla halledebilirsiniz. Ayrıca Sanalofisonline.com  sanal ofis çok daha güvenlidir. Her evrağınız, tebligatınız teslim alınır. Size anında bilgi verilir. Size bütün bu süreçlerle ilgili de her zaman ücretsiz danışmanlık verilir. Mali müşavirinize stopaj vergisini ve tebligatlara zamanında yanıt vermenin önemi mutlaka sorunuz.